Testovi mobitela

HTC Desire 300

Desire 300 Desire 300 Desire 300 Desire 300 Desire 300 Desire 300 Desire 300 Desire 300 Desire 300 Desire 300 Desire 300 Desire 300 Desire 300 Desire 300 Desire 300 Desire 300 Desire 300 Desire 300 Desire 300 Desire 300 Desire 300
Ocijeni mobitel:
Osnovne informacije
Predstavljen 09-2013
Vrsta uređaja Smartphone
Hrvatski izbornik Da
Dimenzije uređaja (mm) 131,8 x 66,2 x 10,1
Masa uređaja (g) 120
Operativni sustav Android 4.2 Jelly Bean
Chipset Qualcomm MSM8225 Snapdragon S4 Play
Frekvencija procesora 1,00 GHz
Broj jezgri procesora 2
Grafički procesor Adreno 203
Ekran i tipkovnica
Dijagonala ekrana (inča) 4,3
Rezolucija ekrana 480 x 800
Tehnologija ekrana TFT
Broj boja ekrana 16,7 milijuna
Vrsta ekrana Osjetljiv na dodir
Pikseli po inču (ppi) 217
Multitouch Da
Tipkovnica Virtualna
Memorija
Interna memorija telefona 32 GB
RAM memorija 512 MB / 0 MB
Utor za memorijsku karticu microSD
Memorijska kartica 32 GB
Telefonski imenik Neograničeno
Kamera
Rezolucija stražnje kamere 5 megapiksela (2592 x 1944)
Bljeskalica LED
Autofokus Da
Prijenos podataka
GPRS Da
EDGE Da
UMTS (3G) Ne
HSDPA / HSUPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
LTE (4G) Ima
Infracrveni port (IrDA) Ne
Bluetooth Da (4.0)
NFC Ne
WiFi hotspot Da
DLNA Ne
Flash Da
HTML5 Da
Baterija
Vrsta baterije Li-Ion
Kapacitet baterije (mAh) 1650
Vrijeme razgovora 3G (h) 11
Vrijeme čekanja 3G (h) 625
Brzo punjenje Ne
Bežično punjenje Ne
Multimedija
Diktafon Da
Glazbeni player Da
Video player Da
FM radio Ne
3,5 mm ulaz Da
USB microUSB 2.0
HDMI Nema
MHL Ne
Dodatne funkcionalnosti
E-mail klijent Da
MMS Da
Java Da
Navigacija A-GPS, GLONASS
Organizator Da
Dodatno SNS integracija, Dropbox besplatno 25 GB, Google aplikacije, HTC Sense UI 5.0, Geo-tagging, touch fo
Mobil.hr testovi
Vrijeme uključivanja uređaja (s) 48
Vrijeme uključivanja kamere (s) 2
Benchmark test Quadrant (bodova) 3249
Trajanje baterije u praksi (dana) 1,5
Dužina kabela punjača (cm) 100
Gdje kupiti
Cijena 1.700 kn
Info HTC Hrvatska



http://www.htc.com/hr/
Cafe Mobil
Pogledajte što se na najvećem hrvatskom forumu o mobilnim komunikacijama piše o ovom proizvođaču!
Pogledajte cijenu mobitela na nabava.net
Nabava.net

 

Novi igrač među pristupačnim Androidima
Autor: Ilija Gavrić

HTC Desire 300 je mali Android uređaj kojim HTC pokušava ući u tržište pristupačnih mobitela, no bez obzira na to, nije skroz „ogoljen“.

HTC je prije nekoliko mjeseci predstavio nekoliko novih uređaja, kao dodatak trenutnom flagshipu HTC-u One. Riječ je o modelima One Mini, Desire 601, Desire 500, Desire 300 i Desire 200, s kojima HTC ulazi u različite cjenovne razrede mobitela. Prije 3 godine HTC je ostvario veliki uspjeh s modelom HTC Desire te je tada predstavljao vrh HTC-ove ponude, a sada je naziv Desire rezerviran za mid-range modele.
 

Ovog puta na test smo dobili predzadnji model (Desire 300), a kakav se ovaj uređaj pokazao na testu i koje su mu prednosti, donosi naša opširna recenzija / review.

Sadržaj pakiranja

Testni uređaj smo dobili u maloj bijeloj kutijici bez ikakvih oznaka, a uz mobitel smo dobili punjač i USB kabel (duljine 100 cm), no sigurni smo da ćete u prodajnom paketu dobiti još upute i slušalice.

Ergonomija, dizajn i izrada

Testirani HTC Desire 300 je dostupan u dvije boje, crnoj i bijeloj. Na testu smo imali bijeli model, tj. stražnja strana uređaja je bijela, dok je prednja strana crna. Premda je predstavljen s drugim modelima iz Desire serije, Desire 300 se po dizajnu razlikuje od njih. Na prednjoj strani dominira 4,3-inčni ekran iznad kojeg je smješten HTC logo te iznad njega zvučnik i prednja kamera. Lijevo od HTC logoa se nalazi senzor blizine (za gašenje ekrana kada uređaj približite uhu). Ispod ekrana se nalaze dvije kapacitivne tipke (nazad i home).


Ovaj raspored nas podsjeća na One seriju, samo što HTC-ov logo nije između tipki. Kada već spominjemo kapacitivne tipke, moramo reći da one nisu osvijetljene. Također, imamo dojam da je prostor oko tih tipki loše iskorišten jer su smještene dosta ispod ekrana, a ako stisnete u prazni prostor između ekrana i pojedine tipke, mobitel će to prepoznati kao da ste stisnuli tu tipku. S desne strane uređaja se nalaze tipke za pojačavanje/stišavanje dok se s gornje strane nalazi utor za slušalice i tipka za paljenje/gašenje mobitela, koja je malo izdignuta pa ju je nekad malo teže stisnuti. S donje strane uređaja se nalaze utor za USB kabel i mikrofon. Na stražnjoj strani, pri vrhu, se smjestila 5-megapikselna kamera, a oko nje se nalaze koncentrični krugovi.


Na sredini uređaja se nalazi HTC logo, a pri dnu otvor za mikrofon. Stražnji poklopac je izrađen od plastike, ali djeluje čvršće od one od koje je izrađen poklopac na Samsung Galaxy S4/S4 mini modelu, a za skidanje stražnjeg poklopca treba malo strpljenja i opreza. Kada skinete stražnji poklopac, vidjet ćete utor za microSIM i microSD karticu, kao i izmjenjivu bateriju. Kada se stavi stražnji poklopac, uređaj djeluje dosta čvrsto, ali smo primijetili da kada stisnemo desnu stranu uređaja, javlja se dosta cvrčaka, kao da stražnja maska nije originalna. Iskreno, malo smo razočarani time jer nas je HTC razmazio s dobrom i kvalitetnom izradom.


Stražnji poklopac na testom modelu je bio bijele boje i gladak je pa je potrebno pripaziti da uređaj ne isklizne iz ruke. HTC Desire 300 mjeri 131,78x66,23x10,12 mm i teži 120 grama, što su pozamašne dimenzije s obzirom na veličinu ekrana, a približno je istih dimenzija kao i Desire 500. Nešto veće dimenzije se mogu pripisati lošoj iskoristivosti dijelovima iznad i ispod ekrana. No, bez obzira na nešto veće dimenzije, testirani Desire 300 lijepo leži u ruci radi zaobljenih rubova i stražnje strane. Zbog puno neiskorištenog prostora ispod ekrana, ljudima s nešto manjim prstima bit će malo teže doći do svih dijelova ekrana kada se koristi s jednom rukom.

Ekran i tipkovnica

Već smo ranije spomenuli da Desire 300 dolazi s 4,3-inčnim ekranom te rezolucijom 480x800 piksela (oko 217 ppi), što je istovjetno Desireu 500. Ekran djeluje dosta oštro i ima jako dobre kutove gledanja. Kontrast i prikaz boja je jako dobar kao i prikaz po dnevnom svjetlu.

 

Ispod ekrana se nalaze 2 kapacitivne tipke te smo spomenuli njihove nedostatke, tj. njihovu neosvijetljenost, ali imaju vibracijski odziv i pošto su dosta razmaknute, bez problema ćete ih moći stisnuti i po mraku. Home tipka ima čak četiri funkcije. Kada ju jednom stisnete vodi vas na početni ekran, dugi pritisak otvara „menu“ izbornik u aplikacijama, dvostruki pritisak na tipku otvara popis nedavnih aplikacija, a kada prijeđete prstom od dna ikone prema ekranu otvara se Google pretraživanje. Djeluje komplicirano, ali nije.

 

Virtualna tipkovnica se ne razlikuje od one na drugim HTC modelima novije generacije. Svakom slovu je pridodan broj ili znak, do kojih se dolazi dugim pritiskom. Tipke su dobro dimenzionirane i premda nema razmaka između tipki, lako ćete koristiti tipkovnicu.

U postavkama je moguće birati između QWERTZ, QWERTY, AZWERTY ili telefonskog rasporeda tipki, kao i predviđanja riječi. Također je moguće odabrati i vibracijski odziv kao i zvučni odziv.

 

Operativni sustav, sučelje i brzina rada

HTC Desire 300 dolazi s Androidom 4.1.2. Jelly Bean operativnim sustavom, preko kojeg je HTC stavio svoje HTC Sense 5.0 korisničko sučelje. Samo sučelje nam je poznato s modela One, One mini te modela Desire 500.

 

Najprepoznatljiviji dio Sensea 5.0 je BlinkFeed, svojevrsni RSS feed čitač koji vam donosi sve vijesti na jednom mjestu, bilo s web portala, bilo s društvenih mreža. Uskoro će biti moguće dodavati vlastite feedove (s hrvatskih portala, pa tako i s Mobil.hr), a za one kojima BlinkFeed smeta nema mogućnosti gašenja istoga. Ta je opcija dostupna samo na Senseu 5.5 (kojeg za sad imaju samo One Max i One). Kada pokrenete mobitel, BlinkFeed je podešen kao početni ekran, ali možete postaviti i neki drugi ekran kao početni. No, Desire 300 je i tu malo ograničen te nudi samo 3 početna ekran, od čega je krajnji lijevi određen samo za BlinkFeed dok na druga dva ekrana možete stavljati ikone i widgete po izboru.

Traka s prečacima na dnu ekrana se može personalizirati, tj. možete postaviti do 4 aplikacije ili 4 foldera. Tim aplikacijama/folderima možete pristupiti i s lockscreena. Sam lockscreen je dosta jednostavan te osim 4 aplikacije u dnu nudi prikaz sata i vremena (s lokacijom i temperaturom). Povlačenjem sata i vremena se otključava mobitel, a povlačenjem neke od ikona se ulazi u tu aplikaciju.

 

Da se radi o uređaju s nešto slabijim procesorom i malo RAM-a vidljivo je prilikom dugog pritiska na jedan od početnih ekrana jer je potrebno neko vrijeme dok se učitaju svi dostupni widgeti, kao i prilikom otvaranja nekih aplikacija. No, treba uzeti u obzir i cijenu i prihvatiti to „štekanje“.

 

Vrijeme paljenja uređaja iznosi oko 48 sekundi (s unošenjem PIN-a) do pronalaska mreže, a vrijeme je s isključenom opcijom „Brzog pokretanja“.

Imenik, pozivi i društvene mreže

Aplikacija Telefon je ista kao i kod drugih modela sa Sense 5 UI-om, što znači da je podijeljena na 5 tabova. Početni tab je Telefon te na njemu vidite zadnji poziv (s vremenom kada ste obavili taj zadnji poziv) i telefonsku tipkovnicu. Telefon posjeduje „pametno biranje“ što omogućava brzi pronalazi i pozivanje kontakta. Kada pomaknete ekran udesno od Telefona, prikazat će vam se popis poziva koje je složen kronološki. Možete odabrati želite li da vam se prikažu svi pozivi ili samo dolazni, odlazni, propušteni ili nedavni. Kada pomaknete ekran ulijevo (od telefona), prikazat će vam se Favoriti, a ako još jednom pomaknete ekran prikazat će vam se svi kontakti. Zadnji tab su grupe gdje možete vidjeti kontakte podijeljene po grupama.

 

Imenik je standardan za Android uređaje, što znači da kontakte možete uvesti na nekoliko načina, bilo sinkronizacijom s Gmailom ili nekim drugim mail accountom, bilo povezivanjem s Facebookom, bilo uvoženjem sa SIM kartice i slično. Svaki kontakt možete povezati s mailom ili „prijateljem“ na nekoj od društvenih mreža, promijeniti mu melodiju i slično.

 

Po pitanju društvenih mreža, kod prvog pokretanja mobitela, možete unijeti vaše korisničke račune za Facebook, Flicker, Instagram i LinkedIn te ih sinkronizirati s mobitelom. Sama integracija tih mreža je dosta duboka u mobitelu. Tako možete vidjeti podatke (statuse, slike) s tih društvenih mreža vašeg kontakta u imeniku, a vašu galeriju slika možete sinkronizirati s galerijom slika na mobitelu.

Već smo ranije spomenuli da te iste društvene mreže možete sinkronizirati i s BlinkFeedom pa vam se onda unutar njega prikazuju nove obavijesti s društvenih mreža.

E-mail i poruke

HTC Desire 300 dolazi s 2 predinstalirane aplikacije za mail, jedna je Gmail, a druga e-pošta za sve druge mail servere. Obje aplikacije rade dosta dobro i jednostavne su za korištenje.

 

Aplikacija za SMS poruke je standardna i ne donosi ništa revolucionarno. SMS poruke se razvrstavaju kao razgovori s pojedinim kontaktom i posložene su kronološki. Trebamo napomenuti kako i ovaj model nudi mogućnost male prilagodbe same aplikacije, tj. poddomenu pozadine i izgled „balona“ u kojima se prikazuju poslane i primljene poruke.

Procesor, memorija

HTC Desire 300 dolazi sa Snapdragon S4 čipsetom, s radnim taktom dual-core procesora od 1 GHz, Ardeno 203 GPU-om i „samo“ 512 MB RAM-a.  Veći brat Desire 500 je clockan na 1,2 GHz i ima 1 GB RAM-a.

S ovim specifikacijama, Desire 300 spada u nižu kategoriju mobitela. Makar se ne možemo oteti dojmu da bratski HTC 8S, s istim karakteristikama radi uglađenije i bez trzanja, ali je to uvelike vezano uz optimiziranost samog sustava.

 

Po pitanju pohrane podataka, mobitel dolazi s 4 GB interne memorije, od čega korisnik na raspolaganju ima oko 1,78 GB. Nije puno, ali tu je činjenica da mobitel posjeduje utor za microSD kartice koje su u današnje vrijeme dosta jeftine. Također, utor za microSD kartice se ne nalazi ispod baterije pa nije potrebno vaditi bateriju kako bi se stavila dodatna memorijska kartica.

Benchmark test

HTC Desire 300 smo, kao i svaki drugi mobitel podvrgli Benchmark testovima te smo ga testirali s tri programa (Quadrant Standard, Vellamo i AnTuTu), koja možete skinuti iz Play trgovine.

 

Pomoću Quadrant Standarda smo ostvarili 3249 bodova dok smo pomoću AnTuTua postigli 7539 bodova, što je mobitel svrstalo na dno ljestvice. Pomoću Vellamoa smo odradili dva testa. Na Metal testu smo ostvarili 343 boda, što je 18 bodova manje od Samsunga Galaxy Grand, a na HTML 5 testu smo ostvarili 1525 bodova, što svrstava ovaj uređaj između ZOPO ZP980 i ranije spomenutog Samsung Galaxy Granda. Isto tako, taj rezultat je za 79 bodova veći od LG Google Nexusa 4 (na ljestvici).

Baterija i trajanje

Desire 300 dolazi s izmjenjivom baterijom kapaciteta 1650 mAh. Premda baterija ne djeluje velika, ugodno nas je iznenadila. Prilikom testiranja, tj. pri svakodnevnom korištenju baterija nam je trajala oko jedan i pol dan. Tijekom tog vremena smo imali stalnu konekciju na net (bilo Wi-Fi, bilo mobilni Internet), stalnu sinkronizaciju 2 Gmail računa te smo obavili nekoliko poziva, dopisivali se preko Hangoutsa i poslali nekoliko SMS poruka i snimili par fotografija. Sve u svemu, zadovoljni smo baterijom u ovom uređaju.

Multimedija, FM radio, glazba

Galerija fotografija nas podsjeća na onu na modelu One. Slike je moguće razvrstati po albumima, događajima, Lokacijama ili Prijatelji. Kada ste u albumima, moguće je odabrati koji će albumi biti prikazani ili skriveni na tom ekranu. Kada se uđe u neki od albuma, s jednim pritiskom je moguće pokrenuti slideshow (dijaprojekciju) svakih slika u tom albumu i odabrati melodiju koju želite da svira u pozadini. No, pošto se radi o slabijem modelu, HTC je odlučio izbaciti  sve predinstalirane „predloške“ koje možete naći na Oneu. A trebamo napomenuti da nema ni „Video highlights“ funkcija, koju imaju jači modeli.

Događaji sortiraju fotografije po datumima, no nije moguće napraviti vlastiti događaj.
 

Slike je moguće uređivati (dodavati efekte), okvire, retuširati ili izrezati/rotirati, zrcaliti i slično.

 

Mobitel može otvarati .mp4 i .mkv filmove, no ipak ne bi preporučili gledanje FullHD filmova jer zbog slabijeg procesora i malo memorije, uređaj zašteka.

 

Za slušanje glazbe je zadužena aplikacija „Muzika“ unutar koje možete pjesme sortirati prema izvođaču, albumu, melodiji, glazbenoj vrsti ili napraviti popis za reprodukciju ili pregledati po mapama. Sam zvuk je dobar, a mali šum smo primijetili samo kad bi slušali glazbu preko vanjskog zvučnika i kada bismo pojačali na najjače. Prilikom slušanja glazbe preko slušalica nije bilo distorzija, a zvuk je dovoljno glasan.

 

FM radio je moguće slušati samo kada su spojene slušalice.

Fotoaparat i video

HTC Desire 300 dolazi s 5-megapikselnom kamerom bez LED bljeskalice i bez fizičke tipke za kameru. Kamera je spremna za fotografiranje za oko 2 sekunde.
 

Sučelje kamere je dosta jednostavno. Na ekranu se nalaze 2 tipke (jedna za fotografiranje, a druga za snimanje videa) te ikona za promjenu efekata i 3 točkice koje označavaju izbornik. U izborniku je moguće birati između prednje i stražnje kamere, odabrati scenu (normalno, portret, pejzažno, pozadinsko osvjetljenje, tekst, makro) ili odabrati opciju noć, postavke samookidanja, rezoluciju (2592x1552 piksela, 2048x1216, 1280x786), kvalitetu videa (800x480, 320x240, 176x144), trajanje pregleda, podešavanje slike, ISO, balans bijele boje, otkrivanje lica, Geotagging...
 

Prednju kameru je moguće aktivirati tako da se na ekranu prijeđe prstom s desna na lijevo.
 

Testni uređaj je na žalost imao malo ogrebenu leću kamere pa auto fokus nije dobro odradio svoj posao i slike su nam ispadale pomalo mutne. No, na drugim primjerima su slike bile sasvim uredu, s dobrim povratom boja.
 

Pošto mobitel ne posjeduje nikakvu LED-icu kao blic, slike po noći su s dosta šuma.

 

Uređaj može snimiti video najveće rezolucije 800x480 piksela s 30fps. Zbog prije spomenute zagrebane leće, video, kao i slike nije bio dobro fokusiran. Kada pogledate snimljeni video, zvuk je tiši, rekli bismo prigušen.

Fotografirano s HTC-om Desire 300:

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1384262553.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1384262632.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1384262899.jpg

Povezivost i Internet pretraživač

Desire 300 je po pitanju povezivosti u rangu s ostalom konkurencijom. Što znači da nudi sve standardne načine povezivanja (WI-FI, Bluetooth 4.0, WI-FI hotspot). NFC ili LTE se ne nudi, ali ne nudi ni konkurencija.

Ovaj uređaj, kao i svi drugi HTC Android uređaji dolazi s dva internetska pretraživača. Jedan je Chrome, a drugi je predinstalirani „Internet“. Oba pretraživača su jednostavna za korištenje i dosta dobro rade. Chrome se pokazao malo brži prilikom učitavanja stranica, ali standardni internetski pretraživač ima „text reflow“ funkciju koju Chrome nema.

No, ukoliko niste zadovoljni niti s jednim niti s drugim internetskim pretraživačem, u Play Trgovini ćete moći naći i skinuti neki drugi internetski pretraživač.

Navigacija

HTC Desire 300 dolazi s Google Maps aplikacijom koja nudi prikaz karte, mogućnost pretraživanja po adresama, te tekstualne upute. Također, Google Maps nudi 3 različite rute koje je moguće vidjeti, a kada se jedna ruta odabere moguće je pokrenuti „pregled“ rute pa se mogu vidjeti sva skretanja. Sam uređaj dosta brzo ulovi satelite i precizno odredi položaj.

Ukoliko želite glasovnu navigaciju, nju ćete morati skinuti iz Play trgovine.

Uredski paket

HTC Desire 300 po pitanju uredskog paketa dolazi s predinstaliranim Polaris Officeom koji nudi mogućnost pregledavanja ili pisanja office dokumenata.

No, premda ima Office preglednik, čudi nas što HTC nije ubacio svoju aplikaciju „Bilješke“ koju je moguće sinkronizirati s Evernoteom. No, ukoliko tražite neku aplikaciju za bilješke, možemo vam preporučit upravo ovu zadnju (Evernote).

Organizator i alarm

Organizator je na Desireu 300 riješen kao i kod drugih Android uređaja, tj. kroz aplikaciju Kalendar. Kalendar je moguće pregledavati po mjesecima, tjednu, danu ili kao rokovnik. Za svaki datum je moguće upisati podsjetnik i odabrati za koga je namijenjen (odabrati kontakt u imeniku), naziv događaja, vrijeme od-do, lokaciju, opis i podsjetnik (od 1 minute do 2 tjedna) te ponavljanje.
 

Druga aplikacija koju trebamo spomenuti su „Zadaci“ gdje je moguće upisati naziv zadatka, opis, datum, postaviti podsjetnik te odrediti lokaciju.
 

Aplikacija Sat je podijeljena na 4 ekrana. Prvi ekran je svjetski sat, gdje možete odabrati da vam se prikazuje vrijeme u drugim gradovima svijeta. Drugi ekran je Alarm i nudi mogućnost postavljanja puno alarma, koji se mogu ponavljati različitim danima, sa različitim melodijama. Aplikacija Sat posjeduje štopericu i brojač vremena.

Aplikacije i igre

HTC Desire 300 ne dolazi s puno predinstaliranih aplikacija. Tu je čitava plejada Google Aplikacija (Chrome, Glazba za Play, Google+, Hangouts, Igre Play, Google Maps) te ranije spomenuti Polaris Office, Zadaci, Facebook i Dropbox.

Kao što je vidljivo iz gornjeg popisa, na uređaju ne dolaze nikakve igrice. No to i nije nikakav problem pošto u Play Trgovini možete pronaći puno igrica i aplikacija za vaše potrebe.

HTC Desire 300 cijena

HTC Desire 300 se prodaje po cijeni od 1.700 kn u slobodnoj prodaji (studeni 2013), što je otprilike cijena konkurentnog LG L7 II.

Cool faktor

Uređaj nema neki cool faktor po kojem bi se isticao u masi drugih konkurentnih uređaja.

Zaključak

HTC je sa svojom serijom Desire modela proširio ponudu Androida na tržištu i tako se približio i kupcima plićeg džepa i onima koji su početnici u svijetu Androida, zaključujemo naš test / review. A model Desire 300 je namijenjen upravo osobama koje prelaze s „dummy“ mobitela na Android te mlađim osobama kojima je na prvom mjestu povezivost s društvenim mrežama te koji pored toga mobitel koriste prvenstveno za pozive i poruke, a kamera im je sporedna stvar. Cijena uređaja je prihvatljiva s obzirom na ono što dobivate. Žalimo jedino za nešto lošijom izradom testnog uređaja, inače bi omjer uloženog i dobivenog bio puno bolji.

 

Plus

+ ekran

+ Sense 5.0 sučelje

+ baterija

 

Minus

- nedostatak osvjetljenja kapacitivnih tipki ispod ekrana

- škripanja kućišta

- nešto veće dimenzije

Konkurencija - Sony Xperia M

Sony Xperia M posjeduje nešto manji ekran (4“) s istom rezolucijom te je nešto manjih dimenzija. Oba uređaja imaju iste procesore i jednako interne memorije. Sony Xperia M ima duplo više RAM-a (1 GB, naspram 512 MB) te nešto jaču bateriju i LED blic. Cijena im je podjednaka.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1384263286.jpg

Konkurencija - LG L7 II

LG L7 II i Desire 300 imaju ekran iste veličine i rezolucije te jednake procesore i jednako interne memorije. LG ima više rama (768 MB naspram 512 kod Desire 300), 8 megapikselnu kameru s blicom i jaču bateriju. Cijena im je jednaka.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1384263218.jpg

 

 

 

Komentari

Trenutno nema komentara.

Odgovori