Testovi mobitela

HTC One M9

One M9 One M9 One M9 One M9 One M9 One M9 One M9 One M9 One M9 One M9 One M9 One M9 One M9 One M9 One M9 One M9 One M9 One M9 One M9 One M9 One M9
Ocijeni mobitel:
Osnovne informacije
Predstavljen 03-2015
Vrsta uređaja Smartphone
Frekvencija 900 / 1800 / 1900 / 3G / 4G Cat9
Hrvatski izbornik Da
Dimenzije uređaja (mm) 144,6 x 69,7 x 9,61
Masa uređaja (g) 157
Operativni sustav Android 5.0 Lollipop
Chipset Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810
Procesor Cortex-A57 + Cortex-A53
Frekvencija procesora 2,00 GHz
Broj jezgri procesora 8
Grafički procesor Adreno 430
Ekran i tipkovnica
Dijagonala ekrana (inča) 5
Rezolucija ekrana 1080 x 1920
Tehnologija ekrana Super LCD3
Broj boja ekrana 16,7 milijuna
Vrsta ekrana Osjetljiv na dodir
Pikseli po inču (ppi) 441
Multitouch Da
Tipkovnica Virtualna
Memorija
Interna memorija telefona 32 GB
RAM memorija 3 GB
Utor za memorijsku karticu microSD
Memorijska kartica 2 TB
Telefonski imenik Neograničeno
Kamera
Rezolucija stražnje kamere 20 megapiksela (5376 x 3752)
Rezolucija prednje kamere 4 megapiksela (2688 x 1520)
Bljeskalica dual LED
Autofokus Da
Rezolucija video snimanja 3840 x 2160
Prijenos podataka
GPRS Da
EDGE Da
UMTS (3G) Da
HSDPA / HSUPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
LTE (4G) Ima
Infracrveni port (IrDA) Da
Bluetooth Da (4.1)
NFC Da
WLAN WiFi 802.11 a/b/g/n/ac
WiFi hotspot Da
DLNA Da
Flash Ne
HTML5 Da
Baterija
Vrsta baterije Li-Ion
Kapacitet baterije (mAh) 2840
Vrijeme razgovora 2G (h) 25,4
Vrijeme čekanja 2G (h) 391
Vrijeme razgovora 3G (h) 21,7
Vrijeme čekanja 3G (h) 402
Brzo punjenje Ne
Bežično punjenje Ne
Multimedija
Diktafon Ne
Glazbeni player Da
Video player Da
FM radio Da
3,5 mm ulaz Da
USB microUSB 2.0
Dodatne funkcionalnosti
E-mail klijent Da
MMS Da
Java Da
Navigacija GPS, A-GPS, GLONASS
Dodatno 1,5 GHz Cortex-A53 & 2 GHz Cortex-A57,Corning Gorilla Glass 4, HTC Sense UI 7.0, Nano-SIM
Mobil.hr testovi
Vrijeme uključivanja uređaja (s) 48
Vrijeme uključivanja kamere (s) 2
Benchmark test Quadrant (bodova) 27558
Trajanje baterije u praksi (dana) 1
Dužina kabela punjača (cm) 99
Gdje kupiti
Cijena 5899 kn
Info HTC Hrvatska



http://www.htc.com/hr/
Cafe Mobil
Pogledajte što se na najvećem hrvatskom forumu o mobilnim komunikacijama piše o ovom proizvođaču!
Pogledajte cijenu mobitela na nabava.net
Nabava.net

 

Jedan jedini
Autor: Lucija Pilić

Hoće li novi HTC One postati vaš jedini predmet želja?

21.04.2015.

 

Prošli mjesec na Mobilu ste mogli pročitati ekskluzivni (pisani i video) prvi test novog HTC One M9 modela predstavljenog u Barceloni. Sada je došlo vrijeme da napišemo i nešto opširnije dojmove o nasljedniku modela HTC One M8, temeljene na svakodnevnom korištenju i direktnoj usporedbi s najvećim rivalima. Neka testiranje započne, donosimo najopširniju recenziju / review HTC One M9.

Sadržaj pakiranja

U kockastoj, sivim točkicama ukrašenoj kutiji, dočekao nas je mobitel, crveno-crne in-ear slušalice s dva para zamjenskih jastučića, iglica za otvaranje ladica za SIM karticu i microSD utor, punjač i microUSB kabel duljine 99 cm. Uistinu bogat paket. A još da uz njega dolazi Dot View maska, gdje bi mu bio kraj? Ove godine nismo bili te sreće.

Ergonomija, dizajn i izrada

Na prvi pogled, dizajn HTC One M9 čini se kao blaga varijacija prošlogodišnjeg modela HTC One M8, no jednom kad ga primite u ruke i počnete koristiti, primijetit ćete kako su sitne promjene u dizajnu napravile veliku razliku u korištenju. Sada stražnja strana više nije polirana (čitaj skliska) nego je aluminij brušen čime se dobilo na boljem ležanju telefona u ruci.

 

Prvenstveno bismo pohvalili novi položaj tipke za uključivanje/isključivanje ekrana koja se sad nalazi na sredini desne, bočne strane, ispod ladice za microSD utor i tipki za pojačavanje/stišavanje zvuka. Na prethodnom modelu ta se tipka nalazila na samom vrhu, što je, zbog poslovično velike dužine HTC One mobitela, činilo uređaj pomalo nezgrapnim za korištenje. I dizajn same tipke razlikuje se od ostalih. Krasi ga ispupčeni, spiralni motiv čija hrapava površina idealno prianja uz znojne prste.

 

S druge strane, nalazi se ladica za nanoSIM karticu, dolje su se smjestili utori za microUSB kabel i slušalice, dok gornju površinu obilježava IR sensor, za daljinsko upravljanje TV-om. Prednju stranu krase stereo zvučnici i UltraPixel kamera, a na poleđini se nalazi, sada mnogo bolja i oštrija, kamera od 20 megapiksela. Unatoč tome što je kamera pomalo isturena, HTC-ovi inženjeri su se pobrinuli da nam njen položaj ne stvara probleme. Naime, staklena leća fotoaparata sačinjena je od safirnog stakla, otpornog na ogrebotine te je dodatno zaštićena plastičnim okvirom.

 

Uređaj je sazdan od dva dijela aluminija: prednji drži 5-inčni ekran, a stražnji donosi prepoznatljiv, zaobljeni dizajn poleđine. Nemamo zamjerke na prijelaz između ta dva dijela. Uređaj vrlo dobro prianja uz dlan, usprkos oštrim rubovima. Zbog zaobljenog dizajna, HTC One M9 zna malo "zavibrirati" kad ga položite na stol, no ne toliko kao na prethodniku.

 

Novost je i to da se bočna strana po boji razlikuje od stražnje. No nema govora o naknadnom farbanju. Tajvanci su kemijskim procesom postigli dvobojni dizajn, zbog čega se ne trebate brinuti oko toga hoće li vam se boja s vremenom zguliti. Mi smo dobili zlatno-srebrni model na test, a u prodaji će biti metalno-siva i potpuno zlatna.

Ekran i tipkovnica

HTC je ostao vjeran 5-inčnom ekranu FullHD rezolucije (1080 x 1920) s gustoćom piksela od  441 ppi. Samostalno, izgleda odlično, kao što bi pravi ekran s punokrvnog flagshipa i trebao izgledati. Vrlo svijetli prikaz, s dobrim kutovima gledanja zadovoljit će bilo kojeg prosječnog korisnika. Ipak, u direktnoj usporedbi s konkurencijom, nije se baš iskazao. Samsungovi Galaxy S6 modeli (obični i Edge), LG Flex 2 i Xperia Z3, svi su redom imali bolji prikaz.

 

HTC-ova tipkovnica sa svim svojim prečacima na prvi dojam se može činiti konfuzna, no ubrzo ćete se na nju naviknuti. Prečaci za brojeve (prvi red slova) uvijek dobro dođu pri tipkanju, a ni znamenke poput &, % i @, kojima možete pristupiti dužim pritiskom na slova s prvog ekrana, nisu za zanemariti. Pogotovo ako većinu vremena na mobitelu provodite tipkajući.

 

Tipkovnica za navigaciju sučeljem sastoji se od četiri gumba - povratka, glavnog izbornika, tipke za više opcije i, na krajnje lijevoj strani, tipke za micanje te tipkovnice, s tim da je moguće personalizirati raspored i broj virtualnih tipki na dnu ekrana. Ponovno je možete povući natrag kratkim swipeom gore (od kraja ekrana) ukoliko koristite tipku za skrivanje tipkovnice na dnu ekrana.

Operativni sustav, sučelje i brzina rada

HTC One M9 dolazi s najnovijim Lollipop Androidom 5.0.2 verzijom te HTC Senseom 7.0. Najveća novost koja će vas ugodno iznenaditi na početnom ekranu je automatsko mijenjanje izgleda naslovne stranice ovisno o tome jeste li na poslu, kod kuće ili vani. Sistem želi pogoditi jeste li na poslu, kod kuće ili vani na izlasku i prema tome vam konfigurira početni ekran, ovisno i vašoj geolokaciji. BlinkFeed je i dalje dio početnih ekrana te povlači najnovije vijesti s portala koje defirnirate, a novost u Sense 7 je i mogućnost stvaranja vlastitih tema izbornika.

 

Svi koji su inače upoznati s HTC-om, bit će upoznati i sa starim izbornikom kojeg swipeate gore - dolje, umjesto lijevo - desno i metodom čišćenja aplikacija.

 

U pozadini bismo imali i petnaestak otvorenih aplikacija (što znači da smo morali swipeati između ekrana za čišćenje aplikacija da bismo ugasili neke od njih) i uređaj ih je sve normalno pokretao, bez trzanja i znakova da se muči.

Imenik, pozivi i društvene mreže

Imenik i telefon integriran je u jednu aplikaciju, što je automatski plus. Nadalje, jako nam se sviđa mogućnost lakog prebacivanja s numeričke na običnu tipkovnicu i traženje kontakta tim putem. Osim toga, možete ga tražiti i putem glasa. Kontakte možete dodavati klasičnim putem, uparujući ih sa slikom, brojevima, grupama, nadimcima. Uz imenik i telefon, na glavnom meniju normalno se nalaze tabovi za popis poziva, favorite i grupe. Kvaliteta poziva je vrlo dobra. Zvuk sugovornika je glasan uz malo šuma.

 

Zanimljivo je da u imenik možete sinkronizirati sve kontakte sa svojih društvenih mreža, što može biti i dobro i loše s obzirom na to koliku količinu “prijatelja” u imeniku možete podnijeti. Mi smo isključili sinkronizaciju s Twitterom jer ih tamo imamo više od 750.

 

Što se tiče korištenja društvenih mreža poput Twittera i Facebooka, one izgledaju (i ponašaju se) kao na drugim Android mobitelima. Na donjoj traci imate prostor za unos teksta, a na gornjoj provjeravate obavijesti, tj. tko vam je što lajkao i tko vas je zapratio. Zbog dužine ekrana na HTC One M9, pisanje statusa i provjeravanje notifikacija u isti mah vrlo je nezgrapno. U svakom slučaju, morat ćete držati mobitel u obje ruke kad provjeravate društvene mreže.

E-mail i poruke

Uređaj dolazi s Gmail aplikacijom i normalnom aplikacijom za e-poštu. Donedavno nam je dodatna aplikacija za e-poštu bila neophodna, no otkako na Gmail možemo dodavati račune s drugih servisa poput Yahooa, pitanje je koliko je ona zaista danas neophodna. Osim ako "ne želite da vas prati Google". U kojem slučaju ste kupili krivi telefon. Obje aplikacije imaju gotovo iste opcije, no s estetskog stajališta više nam se dopadao Gmail.

 

Poruke imaju minimalističan izgled, no sadrže sve opcije koje će vam zatrebati. Kod unosa teksta lako možete staviti novi attachment, a klikom na gumb za više opcija lako možete pozvati kontakt, poslati mu brzi predložak, izbrisati pojedine poruke ili cijeli razgovor.

Procesor, memorija

HTC One M9 pogoni najnoviji Qualcommov Snapdragon 810 čipset s osam jezgri. Četiri Cortex-A57 jezgre rade na 2.0 GHz, a četiri Cortex-A53 jezgre na 1.5 GHz, na principu big.LITTLE arhitekture. To znači da se pri izvršavanju zahtjevnih zadataka uređaj oslanja na jače jezgre, a pri sitnim zadacima na slabije. U prijašnjim verzijama, zadaci su se prebacivali između jezgri, a sad svih osam jezgri može biti aktivno. Možemo potvrditi da se uređaj jako zagrijava pri izvođenju zahtjevnijih aplikacija, no isti je slučaj s konkurencijom.

 

Uređaj uz to dolazi s 3 GB RAM-a. S pokrenutim Chrome browserom, kalendarom, Gmail računom i još par neobveznih aplikacija u pozadini (Facebook, glazba) nikad nismo došli do 2, a kamoli puna 3 GB. Slobodno možemo prognozirati da će ovaj uređaj raditi glatko i na budućim Android/Sense ažuriranjima. Mobitel dolazi s 32 GB interne memorije što je za današnji pojam minimum pohrane koju flagship mora imati. Ponajprije zbog veće količine podataka koje fotografije i (4K) videi zauzimaju. Memorija je proširiva karticama do 2 TB.

Benchmark test

HTC One M9 na Quadrant Standard testu postigao je impresivnih 27.558 bodova, 1451 više od LG G Flexa 2. Ipak, ne može se nositi s mrcinom od Samsung Galaxyja S6, koji ga je nadmašio za čak 10.281 bod. Antutu test (32 bita) pokazao je 48.451 bod, 20.233 manje od Samsung Galaxyja S6, dok je Antutu test (64 bita) pokazao 50.722 bodova.

 

Na Vellamo HTML5 testu uređaj je postigao 2874 boda (LG G Flex2 - 4303, Samsung Galaxy S6 - 5724). Metal test dao mu je 1772 bod (LG G Flex2 - 2014, Samsung Galaxy S6 - 2575), a Multicore 2055 bodova (LG G Flex2 - 2023, Samsung Galaxy S6 - 3306). 3D Mark Ice Storm Unlimited pokazao je 21.437 bodova.

 

Na "standardnom" testu performansi, HTC One M9 u prosjeku se uključivao za 48,1 sekundi do pojave signala, a isključivao za 3,1 sekundu. Kamera nam se u prosjeku uključivala za 2,2 sekunde.

Baterija i trajanje

Mobitel sa 70% napunjenog kapaciteta smo u nepunih 5 sati spustili na 20%. Pritom smo imali maksimalno osvjetljenje i stalno uključen Wi-Fi (uključena sinkronizacija Facebooka, Twittera i dva mail računa). Od aplikacija smo koristili kameru sat i pol vremena, a Chrome browser oko sat vremena. S ovakvim načinom rada baterija od 2840 mAh  može izdržati jedan dan korištenja. Od 0 do 100% napunila se za 2:33 minute.

Multimedija, FM radio, glazba

Unatoč tome što ekran nije najbolje prošao u našem usporednom testu flagshipa, ovo je uređaj stvoren za multimediju. Ne kažemo to samo radi toga što je uredno prošao naš test reprodukcije različitih video formata (.mp4, .avi i .mkv datoteke u rezolucijama od 480p do 1080p) i audio datoteka (.mp3 i .flac). Kažemo to primarno zbog glasne i odlične reprodukcije zvuka, koja u kombinaciji s 5-inčnim ekranom pruža pravo filmsko iskustvo, neovisno o tome gledali li vi film sa slušalicama ili uključili glasne stereo Dolby zvučnike. Naime, ovo je prvi mobitel koji ima certificirani Dolby surround zvuk tako da se pri gledanju filmova s puno buke može osjetiti kako se zvuk kreće oko nas, ali samo u manjim prostorijama. Kad bismo morali birati, za multimediju bismo radije uzeli kombinaciju podjednako vrlo dobrog ekrana i odličnog zvuka, nego odličnog ekrana i prosječnog zvuka.

Fotoaparat i video

HTC je pokleknuo zahtjevima korisnika i zamijenio slabu Ultrapixel kameru s beštijom od 20 MP, što je po samim karakteristikama svrstava među vrh, uz Sonyjevu Xperiju Z3. Sada je Ultrapixel kamera smještena na prednjoj strani i snima odlične selfieje. S druge strane, 20 megapiksela riješilo je HTC-ov problem s oštrinom fotografija. S fotografija uslikanih u normalnim, dnevnim uvjetima bez problema možete pročitati tekst s 10 ili više metara udaljenosti. Ipak, koliko god slike ispadale oštre, činile su nam se malo tamnijima nego na konkurentnim modelima. Inače, testne fotografije pokazale su da su plava i zelena boja jače izražene, a crvena i žuta malo bljeđe i mutnije. Bijela također poprima nijansu sive kad je smještena uz crne tonove.

 

Kamera dolazi s otvorom blende od 2.2, a što je veći otvor, to bi teoretski slike u noćnim uvjetima morale biti bolje jer fotić pušta više svjetlosti. Međutim, slike u noćnim uvjetima su nam, i uz upotrebu bljeskalice, ispadale premračne te s vrlo čudnom nijansom plave, koja se pojavljivala i na predmetima na kojima se ne bi trebala pojavljivati. Primjerice, na smeđoj gitari uličnog svirača u obliku crtkarije. Ipak, HTC je priznao kako ima softverski problem s kamerom te da će izdati nadogradnju. U vrijeme pisanja ovog teksta, ona još nije bila dostupna.

 

Spomenimo i mogućnost snimanja 4K videa, koji može neprekidno snimati 6 minuta. Na Samsungovim i LG-jevim perjanicama ograničenje je 5 minuta.

 

Fotografirano s HTC One M9

 

Za fotografije u originalnoj veličini kliknite na link:

http://1drv.ms/1cVtsSE

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1429689903.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1429689950.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1429689989.jpg

Povezivost i Internet pretraživač

HTC One M9 opremljen je mnogim krasnim tehnologijama. Uz Bluetooth 4.1, IR senzor i NFC, ovdje su brže WiFi ac i Cat9 LTE brzine prijenosa podataka. Nije da ćete u Hrvatskoj u bližoj budućnosti trebati LTE brzinu prijenosa do 450 Mbit/s (trenutno je 150 Mbit/s najviše što možete izvući od postojeće infrastrukture), ali dobro je znati za budućnost.

 

Što se tiče samog iskustva surfanja, na Chromeu nismo imali nikakvih poteškoća s desetak otvorenih tabova. Elementi stranica učitavali su se i prije učitavanja cijele stranice, nismo čekali na nikakva učitavanja tijekom skrolanja, a zumiranje je bilo instantno. Zanimljivo je kako većinu vremena uopće nismo zumirali stranice zbog vrlo jasnog i oštrog prikaza na ekranu.

Navigacija

Google Maps se podrazumijeva na ovakvom mobitelu, no puno je zanimljivija HTC-ova Car aplikacija koja Googleove karte ima integrirane. Ona vam ujedno daje popis adresa događaja kojima trebate prisustvovati (ako su navedeni), nedavne lokacije i blizinu benzinske postaje, kafića i restorana. Unutar nje također možete pristupiti telefonu i glazbenom folderu, što su vjerojatnije dvije najčešće zanimacije vozača na dugom putu.

Uredski paket

HTC ima dugogodišnju suradnju s developerima odličnog Polaris Office paketa, koji nudi opcije uređivanja i stvaranja dokumenata, tablica, prezentacija i tekstova, a fora je što po svim tim dokumentima još možete crtati.

 

Kad smo već kod crtanja, spomenimo Škrabanje, aplikaciju u stilu Evernotea i One Notea, koje vam omogućuju lako stvaranje i uređivanje bilješki. Osim pisanja i crtanja, možete ju ukrasiti raznim sličicama, glasovnim bilješkama i fotkama.

Organizator i alarm

Kao organizator nam je služio HTC-ov kalendar čiji nam dizajn, subjektivno, nije najbolje legao. Primjerice, kad pregledavate događaje po mjesecu, u donjem dijelu ekrana, mobitel će vam dati pregled samo jednog događaja. Ne možete skrolati da ih vidite sve pa morate ući u pregled po rokovniku. Zatim, pregled po tjednu vam daje do znanja koji su vam sati zauzeti u određenom danu, ali ne nudi naziv konkretnih događaja. Sat se, po običaju u Android telefonima, sastoji od aplikacije za alarm (s rudimentarnim sposobnostima kao što su opis, zvuk i ponavljanje), štoperice, brojača vremena (nije ih moguće podesiti više unutar jednog vremenskog perioda) i svjetskog sata. Ukratko, sve na što smo navikli i na drugim uređajima, samo u drugačijem kozmetičkom ruhu.

Aplikacije i igre

HTC nikad nije gnjavio korisnike s nepotrebnim bloatwareom, a situacija se, na našu sreću, nije bitno promijenila ni s One M9 modelom. Od korisnih aplikacija izdvajamo Car navigaciju, Kid Mode za podešavanje uređaja dječjem korištenju, Polaris Office kao uredski paket, prognozu i Peel Smart Remote za upravljanje TV-om. Ono što bismo izbacili iz paketa je Zoe, HTC-ova društvena mreža inspirirana Instagramom. Razlog? Već imamo Instagram.

 

Od igara s Google Playa smo instalirali 94% zabavnu kviz igru u kojoj morate odgovarati na obična pitanja iz stvarnog života. Primjerice, kakve se sve stvari nalaze u pernici.

Cijena za HTC One M9

U trenutku pisanja testa, cijena za HTC One M9 je 5899 kuna (travanj 2015.). To je očekivana cijena za flagship, mada Samsung Galaxy S6 košta samo 100 kuna više.

Cool faktor

Najviše nam je cool drugačija boja bočne strane dobivena posebnim kemijskim procesom.

Zaključak testa

HTC One M9 donosi sva unaprjeđenja koja su njegovi fanovi očekivali. Bolje performanse, znatno unaprijeđenu kameru s mogućnošću 4K snimanja, Dolby stereo zvučnike i bogat softverski paket. Sve to u vrlo atraktivnom aluminijskom izdanju. S druge strane, HTC One M9 još uvijek ne može svrgnuti Samsung s trona kad su u pitanju čiste performanse, a zaostaje i u pogledu kamere i ekrana. Cijena mu je još uvijek prilično visoka u odnosu na hardver koji s njim dobivate.

 

Plus

+ performanse

+ stereo zvučnici

+ dizajn

 

Minus

- ekran

- baterija

Konkurencija - Samsung Galaxy S6

Apsolutni šampion kada su u pitanju performanse. Samsung Galaxy S6 usto ima kvalitetniji ekran i kameru, ali je i skuplji za 100 kuna. S druge strane, HTC One još uvijek ima luksuzniji, premium izgled, a posebnu notu daju mu stereo zvučnici.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1429644679.jpg

Konkurencija - LG G Flex2

U istom su rangu što se tiče hardvera i performansi. Dolazi s 2 ili 3 GB RAM-a, ovisno o verziji za koju se odlučite (16 ili 32 GB interne pohrane). S druge strane, krasi ga poseban zakrivljeni dizajn i bolji ekran. Jeftiniji je od HTC One M9 za 1100 kuna.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1429644699.jpg

 

 

 

Komentari

Kiki44

06. rujna 2019 - 17:18 Prijavi neprimjeren komentar

Dan ja imam isto htc one m9 ali ne mogu uci u aplikaciju orginanu od peel smart control odaberem drzavu ali ne do pusta me da udjem dalje di je tv dvd sat i klima i ostali uredjaji neznam kako da je vratim probao sam hard reset ali ne pomaze

braco

07. siječnja 2016 - 10:41 Prijavi neprimjeren komentar

ja neznam kako vi gledate te ekrane al htc one m9 ima bolji ekran od svih mobitela jer ppi nisu najbitniji vec kvaliteta stakla ekrana a tu je htc nenadmasan onaj mali desire 601 s 245 ppi ima istu ostrinu ko s3 s 306 ppi a 620 s 294 ppi ko lgg2 424 ppi ne vidi se razlika imam sve te modele

ira

07. siječnja 2016 - 10:33 Prijavi neprimjeren komentar

imam htc one m9 i samsung s6 i htc je bolji u svemu nikad ne stane a s6 cesto,kamera i video na s6 su manje ostriji nego na htc one m9 taj ekran od 577 ppi nije nista ostriji od htc 441 ppi jer htc ima bolja stakla na ekranima od samsunga s6 baterija na s6 ode zacas da ga niti ne koristis a htc citav dan traje dokle ce se potcjenjivat htc a precjenjivat samsung?

lara

07. siječnja 2016 - 10:28 Prijavi neprimjeren komentar

zanima me kako mozete usporedjivat htc one m9 ekran s 441ppi s s6 koji ima 577,usporedjuje se s xperijama koje imaju 441ppi ne razumijem to i uopce nije istina da je s6 ostriji jer ljudsko oko nemoze vidjet 302 ppi a kamoli 577 sto svi u svakoj recenziji hrca spominju samsung

Hrana

19. srpnja 2015 - 19:56 Prijavi neprimjeren komentar

Asim, idete u postavkama na osobnu prilagodbu, a onda kada kliknete zvuk obavijesti idete vjerojatno skroz gore i pise vam tiho :)

1 2

Odgovori